Ahoj! Jsem Miss Petty – česká drag queen, hudební umělec a performer.

S dragem jsem začal v roce 2018, a jedno z mých prvních větších vystoupení bylo na mezinárodním drag festivalu Bushwig v Berlíně.

Na Bushwigu jsem poznal spoustu inspirativních lidí z Berlína a z New Yorku.  Fascinovalo mě, kam dokážou posouvat svůj drag. Už tehdy jsem věděl, že klasická drag queen ze mě nebude.

Věděl jsem, že svým dragem chci inspirovat lidi k sebelásce a body positivity. Od začátku jsem začal budovat svůj drag okolo křiklavých barev, super energetických vystoupení a prezentování toho, že krásný a sebevědomý může být každý nehledě na gender nebo váhu.

Díky tomu jsem se rychle stal jednou z nejvýraznějších postav české drag scény, a měl jsem tu čest například organizovat drag show na hlavní stage festivalu LGBTQ hrdosti Prague Pride, nebo se svými drag sisters vystupovat v klubu Roxy na koncertě Charli XCX.

V roce 2020 jsem se díky kamarádce, kterou jsem poznal na festivalu Bushwig, letěl podívat a vystupovat do New Yorku. Navštívit NYC byl můj sen od malička, a jen díky dragu se mi teď splnil. Bohužel ale březen 2020 byl také měsíc, kdy udeřila první vlna Covidu19, a já musel Státy opustit předčasně. Přišel jsem tak také o několik vystoupení, která  stále byla přede mnou.

Když jsem poté byl jako všichni uvězněný v karanténě, nemohl jsem vystupovat a pořád ještě ve mne doznívala inspirace z Brooklynu, donutilo mě to přemýšlet, kam dál posunu svůj drag. Dlouhé dny v karanténě jsem také trávil posloucháním throwback popu, a vzpomínáním na roky na Střední škole, a na to jak jsem tehdy ve volném čase tvořil hudbu.

A pak mi to došlo! Svůj drag nejlépe posunu tak, že začnu skládat originální hudbu a vystupovat na svou vlastní tvorbu. To je něco, co v české republice ještě žádná drag queen, nebo travesti umělec nikdy nedělal.

Od té doby se mi podařilo nahrát 2 EPčka, vydat 7 videoklipů, získat nominaci na hudební cenu Vinyla, vystupovat na největších hudebních festivalech v Česku a na Slovensku (Pohoda, Colours of Ostrava, Povaleč), mít na rok vlastní pořad na Radiu 1, vystupovat s Kapitánem Demo v O2 Aréně s naším společným songem Botox, zahrát si v seriálu Dobré Ráno Brno, být součástí kampaně Captain Morgan nebo se dostat do největšího queer playlistu na Spotify – GLOW.

Moje poselství se ale od začátku nezměnilo, i nadále chci být reprezentací pro queer lidi v česku a vytvářet pro ně hudbu, která jim dělá radost a pomáhá.

Momentálně pracuji na svém debutovém albu.